Detaling

Po kilku latach, każde normalnie użytkowane auto nie wygląda już tak, jak w chwili wyjazdu z salonu. Intensywne promieniowanie UV, kurz, sól drogowa, a do tego wizyty w myjniach – wszystko to sprawia, że na lakierze zostają nieestetyczne ślady. Doraźnie dobry wygląd da się przywrócić przy pomocy wosku, ale tylko na chwilę. O wiele lepszym rozwiązaniem jest profesjonalne polerowanie lakieru samochodowego, pozwalające wykończyć karoserię na wysoki połysk.
Dzięki takiemu zabiegowi lakier odzyskuje idealny stan, niesamowicie się błyszczy, a kolor jest wyrazisty i ożywiony. Z pewnością warto dodać, że odnowiony lakier zdecydowanie bwpływa na wartość pojazdu i powoduje, że ponownie możemy cieszyć się samochodem, jakby dopiero co został odebrany z salonu. Tapicerka materiałowa również z biegiem lat ulega zakurzeniu zmieniając swoją barwę. Wizualnie jest po prostu brudna. Niejednokrotnie pojawiają się uszkodzenia, takie jak wypalenia tapicerki skórzanej i materiałowej żarem papierosowym, przetarcia, dziury oraz pęknięcia. Dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu, zastosowanej technologii i preparatów, sprawię że tapicerka będzie wyglądała jak nowa i pozwoli uniknąć wizyty u tapicera lub w serwisie.

OPIS OFERTY

Korekta lakieru -1 etapowa ( czas trwania 1 dzień)

Usługa polega na dokładnym umyciu nadwozia, następnie dekontaminacji – usunięciu z powierzchni lakieru zalegających osadów metalicznych i przemysłowych (np. pyłu z klocków samochodowych lub lotnej rdzy), owadów, smoły i asfaltu (charakterystyczne czarne kropki „zdobiące” lakier oraz felgi auta) i różnego rodzaju żywic czy soków z drzew. Kolejnym krokiem jest polerowanie lakieru z usunięciem ok. 60% zarysowań + zabezpieczenie lakieru woskiem ( do 3 miesięcy ochrona lakieru).

Pełna korekta lakieru-3 etapowa(czas trwania 2 dni)

Usługa polega na dokładnym umyciu nadwozia, oczyszczeniu /glinkowaniu karoserii. Glinka to Japoński wynalazek, który wyciąga z porów lakieru brud niewidoczny dla oka i pomaga usunąć nalot który pozostaje na aucie mimo dokładnego mycia. Proces glinkowania to podstawa której nie może zabraknąć przy procesie korekcji lakieru. Następnie polerowaniu z usunięciem około 95% zarysowań. Kolejnym etapem jest aplikacja twardego wosku naturalnego lub syntetycznego(do 7 miesięcy ochrona lakieru) Korekta lakieru to czasochłonny i wieloetapowy proces wymagający ogromnego wyczucia i drobiazgowości. Do korekty używa się kilku past począwszy od mocno ściernej po wygładzającą na końcu, a po drodze kilka razy zmienimy pady polerskie z twardszych na te najbardziej miękkie.

Zabezpieczenie lakieru kwarcową powłoką ochronną

Powłoka kwarcowa jest to powłoka ochronna lakieru samochodowego,która poza doskonałymi właściwościami zabezpieczającymi dba również o wygląd pojazdu. Nadaje mu wyjątkowy połysk,a z lakieru wydobywa to,co w nim najpiękniejsze,czyli jedyną w swoim rodzaju głębię koloru. Jest przy tym wyjątkowo trwała ,efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.Aplikowany na lakier pojazdu preparat ma postać cieczy, która następnie w przeciągu kilku godzin podlega utwardzeniu do postaci ciała stałego. Taka powłoka tworzy na lakierze warstwę ochronną o grubości około pół mikrona i twardości 7-9 w skali Mohsa (twardsza niż szkło). Samochód zabezpieczony powłoką kwarcową wygląda nieco inaczej niż zabezpieczony woskiem - dobrym określeniem jest szklisty połysk, lakier wygląda tak, jakby znajdował się za cienką warstwą szkła. Nałożona na lakier chroni go przed promieniowaniem UV,chemikaliami,wysoką temperaturą,korozją czy utlenianiem. W przypagku powłoki kwarcowej kluczowa jest poprawna aplikacja. Poza przygotowaniem lakieru - gdzie wymagana jest wcześniejsza dekontaminacja, przynajmniej jednostopniowa korekta i idealne odtłuszczenie - bardzo ważna jest technika aplikacji, czas wiązania i temperatura w której proces ma miejsce. Profesjonalna aplikacja powłoki kwarcowej wiąże się z użyciem promiennika podczerwieni, który zapewnia optymalne wygrzanie świeżej powłoki i znacząco skraca czas jej wiązania (z kilkunastu godzin do około dwóch). W trakcie wiązania, powłoka nie może mieć kontaktu z wilgocią.

Zabezpieczenie lakieru ceramiczną powłoką ochronną

Powłoka ceramiczna - powłoka ochronna lakieru samochodowego. Jest jeszcze bardziej odporna na zarysowania, surowe warunki atmosferyczne i agresywną chemię. Dzięki rewelacyjnym właściwościom hydrofobowym doskonale odpycha brud. Zachowuje piękny połysk i wydobywa z lakieru głębię koloru. Ceramiczna powłoka ochronna utrzymuje się na lakierze nawet do 5 lat. Powłoki tej nie usuniesz poprzez chemię na myjni, powłokę trzeba spolerować. Technika wykonania tak jak w przypadku kwarcu,tylko aplikujemy powłokę ceramiczną.

Hydrofobizacja szyby

Usługa polega na nałożeniu na powierzchnię szyby nanopowłoki, która zabezpiecza ją przed zabrudzeniami, a także poprawia widoczność, zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort jazdy. Warstwa hydrofobowa wyrównuje powierzchnię szyby, na której osadza się brud. Staje się ona wówczas gładka, a skraplanie się na niej wody i cieczy olejowych ułatwia usuwanie z szyb brudu, owadów, lodu i innych zanieczyszczeń. Szyby po hydrofobizacji otrzymują powłokę, która zmniejsza przyczepność cząstek brudu i wody. Dzięki temu już przy prędkości 60–70 km/h opady atmosferyczne nie osiadają na szybie, ale niemal samoczynnie spływają z jej powierzchni. W efekcie kierowca zużywa o 60 procent mniej płynu do spryskiwaczy i rzadziej korzysta z wycieraczek samochodowych.

Polerowanie reflektorów

Usługa polega na usunięciu zmatowień i zarysowań z zewnętrznej części klosza, przywracając mu oryginalną przejrzystość. W celu zachowania efektu klosz zabezpieczany jest powłoką ochronną, która chroni poliwęglan przed destrukcyjnym wpływem promieniowania UV. Lampy po takim zabiegu spełniają 100% parametrów lamp nowych, a w większości przypadków przewyższają je.

Czyszczenie felg

Usługa polega na usunięciu smoły, asfaltu i nalotu z klocków hamulcowych. Czyszczenie felg nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem, ponieważ podczas hamowania powstają opiłki na skutek ścierania się klocków, które następnie osiadają na felgach. Brud tego rodzaju bardzo ciężko jest domyć, dlatego do skutecznego mycia felg konieczne będzie wykorzystanie specjalistycznego środka.Zabezpieczenie felg ma niebagatelne znaczenie dla łatwości późniejszego ich czyszczenia. Poprawnie zaimpregnowane koła są nieporównywalnie łatwiejsze w myciu i nie wymagają stosowania bardzo silnych środków czystości. Tak jak wszystkie inne powłoki, zabezpieczenia felg również wygrzewamy pod promiennikiem podczerwieni, aby mieć pewność że pojazd wydany Klientowi jest gotowy do eksploatacji w każdych warunkach pogodowych.

Sprzątanie wnętrza

Kompletne oczyszczenie wnętrza, a następnie zabezpieczenie wszystkich powierzchni tzw. dressingami czyli odżywkami chroniącymi materiały przed promieniami UV i dającymi ładne efekty wizualne od modnych i stylowych matów poprzez satynę kończąc na połysku.

Mycie detailingowe

W moim wykonaniu jest to wieloetapowy cykl zabiegów, rozpoczynający się od nałożenia piany aktywnej na nadwozie pojazdu. Profesjonalna piana aktywna ma neutralne pH i jest bezpieczna dla lakieru i elementów galanterii nadwozia. Pozwala ona na wstępne zmycie bieżącego brudu, umożliwiając poprawne i bezpieczne umycie auta szamponem.
Detailingowe mycie auta obejmuje:
-ręczne mycie wszystkich elementów zewnetrznych pojadu dedykowanymi kosmetykami z neutralnym ph 7.0
-usunięcie wszystkich zanieczyszczeń drogowych jak smoła oraz owady
-osuszenie pojazdu przy pomocy ręczników z mikrofibry oraz sprężonego powietrza
- czyszczenie felg , nadkoli wraz z konserwacja opon.

Renowacja tapicerki welurowej, materiałowej, w tym naprawa pokryć siedzeń samochodowych

Tapicerka materiałowa to element narażony na uszkodzenia powstałe podczas codziennej eksploatacji samochodu. Niewielkie rozdarcia lub wypalane żarem papierosowym dziury często szpecą wnętrza pojazdu.

Usługi detailingowe to przede wszystkim SPA dla każdego auta gdzie proces renowacji może trwać nawet 2-4 dni i gdzie główną rolę odgrywa dokładność i dbałość o szczegóły – nikt się nie spieszy.

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio